І  як «Нема  більшої тої любові,  коли як хто положить  душу свою за друзів своїх», так нема  найтяжчого  гріху, коли як хто  перебуває  в невігластві  до Знань,  що від Творця.

(прим.: не ві глас тво - акронім від "невідомий Глас Твій,Отче").

Читаю Біблію не тільки як церковну реліквію. Старий і Новий Завіти є  надбанням усього людства.

ЗАВІТИ – святі легендарні книги  одухотворених сказань здійсненого Промислу  Творця і, ще  невпізнанного нині родом людським,  Його Божественного Замислу.

Я захоплювався  і  приймав  реальний  процес буття як  Промисел, не  заглиблюючись, від власної  ліні, у структуру можливостей його Замислу.

Як  християнин – ратую за  подальший  розвиток і вдосконалення  інституції  релігії.

Проте, як українець  і громадянин - прагну про державу праведних законів та  забезпеченням  нею  всенародного  цілеспрямованого  вивчення Старого і Нового Завітів  як  головних  книг  нашого Буття.

Нині легко і просто перебуваємо суспільними  відносинами у Законі, що прийшов через Мойсея. Складно  та важко впитуємо у себе належні нам у Замислі та Промислі  Творця  Милість  та Істину, що прийшла з Христом.

Закон Мойсея - закон суспільних  відносин.

Милість та Істина, що дана нам з  Христом - наука кожній  із  душ!

Творець і Бог, не заперечуючи, приймає наше хрещення водою та вказує кличем  на повинність нашу возродитись в Духові.

Ми, або худші із язичників і є  симпатиками власного походження від мавпи, згідно теорії  Дарвіна,   або станемо до віри, що  Всесвіт і Людина в  ньому - Творцева  турбота – Його  Замисел і Промисел  Божественні  для  нас.

Життя земних  цивілізацій можна  стиснути  до смислу  трьох дієвих слів, спрямованих  своєю вдячністю доТворця, як  Єдиного  Джерела  Світла  Духу:

– Взроди.

– Спаси.

– Навчи.

Нас – зроджено.  Сином –спасенно.  Науку Заповітами  дано.  Вивчаймо!

Учімо,  хоч нам бракує часу.

Маємо вчитись  більш  наполегливіше, ніж іудейські тлумачі проторюють своїм чадам "П*ятикнижжя"  Мойсеєво.

Мусимо  освоювати  вчення  більш ревниво,  аніж тафсіри  повчають змалку вірних Мохаммаду фанатично зубрити  скрижалі  Корану.

Тому - у  дошкільні, шкільні і середні спеціалізовані та вищі навчальні заклади країни є  востребована  потреба ввести  програмне  вивчення Старого та Нового Завітів.

Отже:

1.    Провести всенародний референдум про  потребу реформування гуманітарної частини освіти.

2.    Реформувати  освіту в  гуманітарній частині  указом  держави із  введенням у Конституцію України  обов'язковим  вивченням  у школах, коледжах, вишах та Академіях країни хрестоматійних  Читанок  «Старого Завіту» і «Нового Завіту».

Вивчати  їх  методом  екзегетичної  герменевтики - викладати  неупередженими тлумаченнями!

3.    Вивчення  Біблії проводити не як церковної  реліквії, а, виключно,   тлумаченням  одухотворених  Сказань  Буття  цивілізацій  тісно  переплетених  пророчими смислами,   неупередженим  від  будь-якої  із світових релігій.

4.    З цією  метою Міністерству  Освіти України  разом з очільниками Українських церков, богословами,  катехитами,  ін. провести  перший факультативний відбір  неупереджених   тлумачів - герменевтиків  Книг Буття  серед зацікавлених осіб.

5.  Міносвіти України сформувати  при вишах факультети  підготовки професійних герменевтиків, тлумачів  Сказань.

Церкви забезпечують  школи, середні, спеціальні  та вищі  освітні заклади Читанками  Старого і   Нового Завітів, розроблених  як хрестоматійні  від повного   змісту  Біблії.

6.    Українські  церкви  здійснюють  клич   до вірних та  прихожан  про потребу для народу нових смислів освіти  на основі  одухотворених  цінностей.

7.    Турбота церков і держави  спільною  освітою   во ім’я  просвітлення  народу України стане практичним діянням, наріжним каменем  вистражданого  об’єднання  конфесій в Єдину Помісну Апостольську  Церкву  Незалежної  Української  Самостійної  Соборної  Держави.

В них - наша  найвагоміша реформа якості знань  освіти і осягнення нового смислу буття.

Там  - інше одкровення на власне «я», суспільство і довкілля.

Там – одухотворення власної  душі смислами Творця.

Там  - формування  нової моралі і духу спільноти, нації, народу.

Там  -  зміна  системи суспільних  відносин основою  одухотворених  смислів.

Там - умиротворення  духу і матерії.

Там - наша  України  Ідея.

Там, тільки там - наш Хрест Життя!

Київ - Львів, 2011-14.                                    стефан сим.