Львівський Палац мистецтв, який є основним осередком форуму видавців зараз нагадує розбурханий вулик – тут, як і в попередні роки гамірно та багатолюдно – чимало львів’ян та туристів намагається не лише побувати на презентаціях, а й придбати книги. Втім не завжди їм це вдається, адже першою перешкодою є те, що вхід на книжковий ярмарок є платним. Львівський поет Олесь Дяк, який на Форумі представляє власні книги каже, що це суттєво знижує інтерес людей до Форуму: «Мені, наприклад, не до вподоби що вхідні квитки по 20 гривень – під час війни доступ до української книги має бути без коштовним»

Втім і самі видавці зараз переживають не найкращі часи, адже суттєво підскочили ціни на основні поліграфічні матеріали, а компенсувати це за рахунок вартості книжок можливості не має. Розповідає львівський видавець Василь Гутковський: «Рік назад при курсі 8 гривень за долар вартість тонни паперу була 8-10 тисяч гривень, зараз 22-30 тисяч гривень, і це тільки папір, а є ще інші поліграфічні матеріали, тож виробництво книжки подорожчало втричі, а компенсувати це за рахунок трикратного підвищення вартості книг ми не можемо»

І все ж потяг до красного письменства в українців є непереборним, люди шукають, те, що їм подобається, а видавництва відгукуються на актуальні зараз теми, як, наприклад, війна. Розповідає один з відвідувачів форуму священик Юрій Толочний: «Є чимало несподіванок, бо є багато літератури про війну, це література, яка вчить воювати. Але поруч з нею є література, яка вчить любити»

Але найголовніше у Форумі видавців – це його атмосфера. Цього року, за слова Олеся Дяка вона є дещо сумбурною, однак він особисто у цьому знаходить свої переваги та принади, оскільки емоції на Форумі зашкалюють і це є добре.