1 вересня академік Ігор Юхновський святкує свій 90-річний ювілей. Однак навіть у такому поважному віці він перебуває у відмінній фізичній формі – кілька днів тому він навіть зумів піднятись на найвищу вершину України – Говерлу, висотиа якої – 2061 метр над рівнем моря. Про це він овідомив нашому кореспондентові особисто. Академік Юхновський зазначив, що до такого вчинку його спонукало прагнення до самоствердження, яке повинно бути у кожної людини. «Підйом був дуже складний, однак коли він завершився, почував себе чудово, тиск 120 на 60» -- розповів пан Юхновський. Однак про деталі цього незвичного експерименту він не став розповідати, зазначивши лише, що востаннє на найвищу вершину України підіймався дуже давно – мабуть ще за часів СССР.

Ігор Рафаїлович Юхновський народився 1 вересня 1925 року в селі Княгинине Рівненської області. Український фізик-теоретик, народний депутат України кількох скликань. колишній в. о. Голови Українського інституту національної пам’яті. Доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, почесний директор Інституту фізики конденсованих систем НАН України, почесний доктор Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, доктор Hororis Causa Львівського національного університету імені Івана Франка. Вчений, фізик-теоретик, державний, політичний і громадський діяч Ігор Юхновський створив добре знану у світі Львівську наукову школу статистичної фізики.