Тисячі бойків з України та з усього світу зібрались цими днями у Турківському районі Львівської області – тут від першого серпня триває Третій світовий конгрес бойків, ну а його завершальним акордом став фестиваль Бойко-фест на який у село Явора приїхало чимало виконавців традиційних бойківських пісень. Власне в ході цього фестивалю заплановано провести акцію єдності етнографічних спільнот лемків, бойків, гуцулів та всієї України, а на підтвердження цього тут у неділю, 9 серпня, планують розгорнути величезний, стометровий прапор України. Ну а увечері, за давнім звичаєм, відбудеться бойківська ватра під відкритим небом.

ІІІ Світовий Конгрес бойків проходить одразу на кількох майданчиках – у містечку Турка, а також деяких селах Турківського району, як Явора, Бориня, також окремі заходи відбуваються і в сусідніх Самбірському, Старосамбірському та Сколівському районах, які є місцем традиційного проживання бойків.

Сам конгрес включає у себе ряд заходів та конференцій, які присвячені різним аспектам життя бойківчан та інших етнографічних груп, які живуть у Карпатах, та збереженню їхніх традицій, зокрема ролі церкви в духовному житті бойківчан, паралелям етнографічних культур бойків, гуцулів та лемків у розвитку традиційної культури, збереження ландшафту Бойківщини.

Бойки є однією з етнографічних груп українців, які живуть на північних схилах Карпат, переважно у Львівській, Івано-франківській а також, частково, Закарпатській областях.