Пам'ятник Андрею ШептицькомуАрхиєрейською літургією в архикафедральному соборі святого Юра, яку очолив глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав сьогодні у Львові розпочались урочистості з нагоди вшанування 150-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Для того, щоб взяти участь у Богослужінні до Львова приїхали десятки тисяч вірян, задля чого довелось навіть перекрити рух автомобілів на вулицях, які прилягають до площі Святого Юра. Втім головною подією святкувань стало відкриття на площі, навпроти входу в собор Святого Юра пам’ятника митрополиту. У церемонії відкриття пам’ятника взяв участь і президент України Петро Порошенко.

Ідея встановлення пам’ятника митрополиту виникла ще у 90-ті роки минулого століття, однак з різних причин її тривалий час так і не вдавалось втілити. Врешті до її реалізації дійшло цього року. Задля цього міська влада затіяла масштабну реконструкцію площі святого Юра на якій відтепер повністю змінено схему руху транспорту.

Щодо самого пам’ятника, то він має свою історію, адже за його основу взято метрову скульптуру українського митця Андрія Коверка, з якої у 1931 році і була виготовлена скульптура митрополита заввишки майже 4 метри – вона зберігалась в колекції Національного музею імені Андрея Шептицького. Відомо, що сам митрополит бачив цю скульптуру. Отож тепер скульптуру авторства Андрія Коверка і встановили на монумент, загальна висота пам’ятника складає майже 6 метрів.

Після завершення церемонії відкриття на площі святого Юра відбулась святкова програма, а увечері на сцені Львівської опери прем’єра ораторії Мирослава Волинського «Я тебе кличу».